Jak wybrać wygodne łóżka dwuosobowe?

0
483

Łóżko dla dwóch osób to podstawowy element wyposażenia małżeńskiej sypialni. Łóżka dwuosobowe produkowane są pod standardowe wymiary materacy: 140 x 200 cm, 160 x 200 cm, 180 x 200 cm i 200 x 200 cm. Aby wypoczynek nocny był efektywny, najlepiej mieć jak najwięcej miejsca do spania i dobrej klasy materac o odpowiedniej twardości. W dużej sypialni można pozwolić sobie na łóżko małżeńskie o największych wymiarach. W mniejszych przestrzeniach sprawdzają się modele 140 x 200 cm. Największą popularnością cieszą się łóżka dla dwojga 160 x 200 cm. Choć nie należą do największych, mają wystarczająco dużą powierzchnię do spania.

Solidna produkcja i wysokiej jakości materiał wykonania

Wielkość łóżka to niejedyne kryterium wyboru, którym warto kierować się przy zakupie łóżka dwuosobowego. Równie istotny jest materiał wykonania i solidna produkcja. Producenci wysokogatunkowych mebli sięgają po sprawdzone materiały, takie jak drewno czy metal. W przypadku drewnianych łóżek z uwagi na odporność na uszkodzenia polecane są modele dębowe, bukowe i sosnowe. Oprócz solidnej ramy niemniej ważny jest stelaż. Najbardziej komfortowe dla efektywnego wypoczynku rozwiązanie zapewniają stelaże składające się z jak największej liczby drewnianych listewek, rozstawionych tak, aby odstępy między nimi były jak najmniejsze.

Praktyczny zagłówek i wygodny materac

Poszukując najwygodniejszego łóżka dwuosobowego, warto zwrócić uwagę na modele z wezgłowiem, które jest zazwyczaj integralną częścią mebla. Najczęściej jest ono tapicerowane i może mieć różną wysokość. Wezgłowie jest nie tylko wygodnym podparciem dla pleców, ale też ochroną ściany przed zabrudzeniami. Ociepla wnętrze i pełni funkcję dekoracyjną. Chcąc zadbać o wysoki komfort wypoczynku, bardzo ważny jest wybór odpowiedniego materaca, który powinien być podyktowany wzrostem, wagą ciała, pozycją przyjmowaną podczas snu, a także ewentualnymi schorzeniami kręgosłupa.