Strona głównaBiznesAnonimowość w świecie kryptowalut | Crypto-kantor bez rejestracji

Anonimowość w świecie kryptowalut | Crypto-kantor bez rejestracji

Anonimowość w świecie kryptowalut

Kryptowaluty mają opinie całkowicie niewidzialnych monet, jednak czy istnieje prawdziwa anonimowość w sieci, gdzie niemal każde miejsce wymaga od użytkowników potwierdzania tożsamości i załączania skanów dokumentów, a śledzenie użytkowników jest na porządku dziennym?

Anonimowość w sieci

Większość komentarzy w Internecie jest zasadniczo sporządzana anonimowo, przy użyciu niemożliwych do zidentyfikowania pseudonimów. Czy jednak oznacza to prawdziwą anonimowość? Zjawisko anonimowości w sieci zostało zdyskredytowane w badaniu przeprowadzonym przez University of Birmingham, które wykazało, że liczba osób korzystających z Internetu anonimowo jest statystycznie taka sama, jak liczba osób, które korzystają z Internetu do interakcji ze znajomymi lub znanymi kontaktami.

Internet nie został zaprojektowany z myślą o anonimowości, gdyż same adresy IP służą jako wirtualne adresy pocztowe, co oznacza, że ​​za każdym razem, gdy uzyskuje się dostęp do dowolnego zasobu w Internecie, uzyskuje się do niego dostęp z określonego adresu IP. IP mogą być przechwytywane, monitorowane i analizowane, nawet jeśli zawartość tego ruchu jest zaszyfrowana. Ten adres można przypisać do konkretnego dostawcy usług internetowych (ISP), a ten dostawca usług internetowych może następnie dostarczyć informacje o tym, któremu klientowi wydzierżawiono ten adres IP. Nie musi to koniecznie oznaczać konkretnej osoby, ponieważ inne osoby mogą korzystać z połączenia tego klienta, zwłaszcza jeśli klient jest zasobem publicznym, takim jak biblioteka, ale dostarcza informacji regionalnych i służy jako potężne poszlaki.

Usługi anonimowe, takie jak I2P i Tor, rozwiązują problem śledzenia IP, gdyż działają poprzez szyfrowanie pakietów w wielu warstwach szyfrowania. Pakiet podąża z góry określoną trasą przez sieć anonimizującą, więc każdy router widzi bezpośrednio poprzedni router jako źródło i następny router jako miejsce docelowe. Zatem żaden router nigdy nie zna zarówno prawdziwego pochodzenia, jak i przeznaczenia pakietu.

Czy więc sieć jest anonimowa? Jak w wielu przypadkach, odpowiedź brzmi – to zależy. Głównie od ilości zaangażowania, jakie wykazuje osoba, która chce poznać czyjeś dane.

Mityczna niezależność

Wiedza na temat stopnia anonimowości kryptowalut nie jest zbyt powszechna. Wiele osób mylnie sądzi, że każda kryptowaluta jest anonimowa, choć sprawa jest jednak bardziej skomplikowana.

Jeszcze w 2015 roku nie istniał obowiązek rejestrowania dochodu pochodzącego z handlu kryptowalutami. E-monety miały więc jakąś anonimowość pod względem prawnym. Jednakże należy zdawać sobie sprawę, że od samego początku technologia używana przy tworzeniu kryptowaluty nie pozwalała na zachowanie całkowitej anonimowości.

Z czego to wynikało? Przede wszystkim klucze publiczne używane do transakcji Bitcoina oraz podobnych mu walut są całkowicie jawne. Taki publiczny klucz zawiera dane o adresie portfela nadawcy, portfelu odbiorcy oraz kwotę, którą przesłano. Mimo tego, że nigdzie nie widnieją nazwiska właścicieli poszczególnych portfeli, oznacza to, że istnieją sposoby na połączenie poszczególnych kont z transakcjami i finalnie z osobistymi danymi użytkowników.

Po 2015 roku rozprawiono się również z anonimowością kryptowalut pod względem prawnym, poprzez konieczność rozliczania handlu z urzędem skarbowym oraz rejestracji użytkownika na krypto-giełdzie. Oznacza to, że na terenie Unii Europejskiej oraz w USA nie można anonimowo inwestować w kryptowaluty, gdyż transakcje muszą być rejestrowane na krypto-giełdzie na koncie przypisanym do nazwiska oraz w urzędzie skarbowym. Niektóre nowsze kryptowaluty zapewniają wyższy standard anonimowości, istnieją także sposoby na handel kryptowalutami bez rejestracji w tej chwili jednak jest to zdecydowana mniejszość.

Ostatni bastion niezależności handlu kryptowalutami 

Ostatnim bastionem niezależności okazuje się być kantor kryptowalut online bez rejestracji. Jak funkcjonuje taki kantor? Na każdej stronie kantoru znajdują się pary walutowe i ich kurs. Para walutowa to np. Bitcoin i euro. Zapis BTC/EUR oznacza, że można wymienić Bitcoiny na euro. Obok pary walutowej powinien być podany kurs wymiany, czyli w tym wypadku ile euro otrzymamy za jednego Bitcoina. W kantorze kryptowalutowym najczęściej wymienia się walutę fiat na kryptowalutę (np. USD/TRX) lub kryptowalutę na krypto-walutę (np. ETH/TRX), ale zdarza się też wymiana kryptowaluty na walutę fiat (np. BTC/EUR).

Podczas handlowania na krypto-kantorze należy pamiętać o sprawdzeniu, czy dany kantor pozwala na zakup kryptowalut bez rejestracji. Krypto-kantory znajdujące się na terenie Unii zwykle nie pozwalają na to, czym przypominają krypto-giełdy. Takie kantory wymagają dołączenia skanów dokumentów, np. dowodu, prawa jazdy. Nowy użytkownik może stracić wiele dni na niepotrzebną weryfikację, dlatego jeśli inwestorowi zależy na sprawnym i niezależnym użytkowaniu kryptowalut, jedyną opcją jest kantor kryptowalut bez rejestracji. W tego typu krypto-kantorze należy wybrać odpowiednią kwotę w kryptowalucie i opłacić przelew, a cała transakcja zostanie zrealizowana w kilka minut, bez konieczności zakładania konta.

https://www.youtube.com/watch?v=ZeK0UV9GXFA

Kantor kryptowalut niewymagający rejestracji

Jak poznać dobry kantor bez rejestracji? Ma on na tyle przejrzyście skonstruowaną stronę, aby inwestor od razu wiedział, w jaki sposób dokonać transakcji. Przykładem takiego kantoru jest krypto-kantor Crypto-ATM, gdzie miejsce na wymianę i obowiązujące kursy widoczne wyraźnie na stronie głównej. Aby dokonać transakcji na Crypto-ATM, wystarczy podać adres swojego portfela kryptowalutowego oraz wpłacić wybraną kwotę w walucie tradycyjnej. Crypto-ATM daje możliwość dokonania szybkiej transakcji lub zapłaty kartą płatniczą. Kryptowaluta powinna pojawić się w portfelu zaraz potwierdzeniu zakupu – w zależności technologii wybranej kryptowaluty, może to trwać od kilku minut.

Crypto-kantor Crypto-ATM jest jednym z najlepszych kantorów kryptowalut bez rejestracji dostępnych na rynku. Ma wyjątkowo szeroką ofertę zarówno pod względem walut tradycyjnych, jak i kryptowalut – użytkownicy kantoru mogą wymienić trzy waluty tradycyjne (PLN, EUR, USD) na aż osiem różnych e-monet. Crypto-ATM pozwala na natychmiastową płatność przelewem za zakupioną kryptowalutę, bez konieczności zakładania konta. Pobiera także niewielką marżę w porównaniu z większością krypto-kantorów z rejestracją, z uwagi na mniejsze koszty operacji powiązane z brakiem konieczności potwierdzania tożsamości użytkowników i zarządzania danymi.

Wygląda więc na to, że a pomocą Crypto-ATM można zapewnić sobie względną anonimowość w sieci. To jeden z ostatnich kantorów, gdzie można zakupić kryptowalutę przez Internet bez konieczności zakładania konta z obowiązkiem weryfikacji, co z pewnością stanowi wielką zaletę na tle innych miejsc handlu e-monetami.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne