Owczarek Kaukaski

0
410

Owczarki Kaukaskie to pierwotnie psy pasterskie, których zadaniem było pilnowanie stada owiec przed drapieżnikami. To lojalne, silnie, odważne o mocnej budowie psy, które zaciekle w razie zagrożenia będą bronić swej rodziny. To rasa bardzo terytorialna. Owczarek kaukaski jest inteligentny, ale również uparty i lubi postawić na swoim, dlatego też ich wychowanie może być dużym wyzwaniem dla przyszłych właścicieli. Owczarki kaukaskie mają w sobie naturalną nieufność do obcych osób i innych zwierząt. Potrzebują doświadczonego, konsekwentnego i stanowczego przewodnika. Nie jest to rasa dla wszystkich. To psy o silnej psychice. Wymagają starannej i dobrej socjalizacji już od pierwszych miesięcy życia, bez odpowiedniego kontaktu i współpracy ze swym przewodnikiem mogą stać się niebezpieczne.

Owczarek kaukaski jest uważany jest za zdrową rasę, ale tak jak w przypadku ras olbrzymich może być podatny na dysplazję stawów biodrowych, a u niektórych osobników stwierdzono zaćmę. Jednym z najczęstszych problemów, z jakimi się borykają, jest niestety otyłość przez złe prowadzenie psa. Owczarki kaukaskie powinny być karmione odpowiednią karmę dla ras olbrzymich. Owczarki te nie są psami bardzo energetycznymi i skorymi do ruchu same z siebie, dlatego należy pamiętać, aby miały odpowiednią dawkę ruchu, aby zapobiec otyłości.

Pielęgnacja owczarków kaukaskich jest dość prosta, lecz wymaga regularnego szczotkowania, zwłaszcza w przypadku odmiany długowłosej. Szczególną uwagę należy zwrócić na miejsca gdzie sierść lubi się plątać tworząc dredy.

Partnerem wpisu jest wyszukiwarka najlepszych hodowli psów na świecie: https://www.look4dog.com 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.