Jak zmaksymalizować zyski z wynajmu nieruchomości?

0
483

Sytuacja na rynku nieruchomości z roku na rok staje się nieco bardziej trudna z perspektywy inwestora. Ostatnie lata to widoczne wzrosty cen nieruchomości. Wyższe ceny nieruchomości oraz brak wyraźnych podwyżek w czynszach doprowadzają do tego, że ROI z wynajmu jest niższe. Do tego nie da się ukryć, że czas pandemii nie był najlepszym momentem na wynajem nieruchomości. Czy to wszystko oznacza, że inwestorzy są na straconej pozycji i przyszłość wynajmu mieszkań rysuje się w biało czarnych barwach? Jak zmaksymalizować zysku z wynajmu nieruchomości?

Rynek nieruchomości w Polsce

Gdyby kilka lat temu zapytać się osoby mniej lub bardziej zainteresowanej rynkiem nieruchomości jak ocenia aktualne ceny nieruchomości to niemal każdy odpowiedział by że jest drogo. Tak się składa, że obecnie jest jeszcze drożej. A za kilka lat może (ale nie musi) być jeszcze drożej. Czy to oznacza, że rynek wynajmu mieszkań w Polsce straci sens, podobnie jak około 2020 roku sens straciło trzymanie kapitału na lokatach bankowych? Niekoniecznie! To raczej oznacza, że rynek będzie się bardziej profesjonalizował i zostaną jedynie Ci rentierzy, którzy będą potrafili umiejętnie maksymalizować zyski z wynajmu nieruchomości.

Jak maksymalizować zyski z najmu nieruchomości?

Do wynajmu nieruchomości należy podejść w sposób kompleksowy. Należy każdy zakup poprzedzić dogłębną analizą. Znalezienie okazji inwestycyjnej jest dużą częścią sukcesu. Nie można decyzji zakupowej podejmować zbyt szybko i pochopnie. Trzeba pamiętać o zasadzie, że inwestowanie w nieruchomości o maraton a nie sprint.

Poza tym, należy bardzo poważnie podejść do marketingu i sprzedaży. Wystawienie ogłoszenia w Internecie to podstawa, ale jednocześnie nie można zapominać o innych technikach sprzedażowych. Na przykład reklama banerowa wywieszona na balkonie uchodzi za nieco przestarzałą technikę a wbrew pozorom potrafi dać imponujące efekty. Kolejny pomysł to przerobienie mieszkania wynajmowanego w trybie miesięcznym na nieruchomość pod wynajem krótkoterminowy np. za pomocą serwisu Airbnb. Następnym pomysłem może być zwrócenie się z ofertą do lokalnych korporacji, które czasami wynajmują mieszkania dla pracowników. Podobnych wskazówek i pomysłów jest całe mnóstwo. Kluczem jest kreatywność. Na rynku nieruchomości najlepsze wyniki osiągną Ci, którzy są kreatywni.

Warto zainteresować się takimi pojęciami jak komercjalizacja nieruchomości. Warto też, zwrócić się o pomoc do wyspecjalizowanego biura nieruchomości, które pomaga inwestorom w tym, aby stopa zwrotu z inwestycji była jak najwyższa. Kluczem jest sprawne i przemyślane działanie. Rynek nieruchomości staje się coraz bardziej wyspecjalizowany i trzeba być o krok przed konkurencją, aby osiągnąć sukces.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.