Jaka platforma dla sklepu internetowego?

0
446

Przy zakładaniu sklepu internetowego niewątpliwie duże znaczenie ma wybór platformy. Obecnie na rynku jest wiele popularnych ogólnodostępnych rozwiązań, które sprawiają, że budując sklep internetowy nie trzeba zawracać sobie głowy budowaniem sklepu internetowego od podstaw. Platformy tego typu dostępne są w modelu OpenSource lub SaaS (Software as a Service). Jaką platformę wybrać? Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Sklepy internetowe na platformie OpenSource

Najpopularniejsze sklepy dostępne jako OpenSource to WooCommerce, PrestaShop oraz Magento. Każde z tych rozwiązań ma otwarty kod źródłowy i korzystanie z nich jest bezpłatne. Wspomniane rozwiązanie OpenSource to bardzo popularne i powszechnie stosowane platformy, które są dostępne dla każdego. Jednak praktyka pokazuje, że używając ich co jakiś czas jest potrzebna pomoc programisty. Zwykła integracja z firmą kurierską lub synchronizowanie stanów magazynowych nie zawsze jest bardzo proste, ale jak najbardziej możliwe.

Sklepy internetowe w modelu SaaS

Alternatywą jest sklep internetowy w abonamencie SaaS. W tym przypadku otrzymujemy gotowy sklep jako usługę. Korzystanie ze sklepu jednak nie jest bezpłatne, gdyż wiąże się z opłacaniem miesięcznego lub rocznego abonamentu. Korzyścią takiego rozwiązania jest duża prostota i szybka możliwość rozpoczęcia sprzedaży w sklepie. Wszystkie integracje z kurierami, płatnościami, systemami do e-mail marketingu, porównywarkami cenowymi oraz wszelkimi innymi udogodnieniami są czymś co można wdrożyć dużo szybciej bez potrzeby wyjątkowych umiejętności programistycznych.

Dopasuj platformę sklepową do swoich preferencji

To czy zdecydujesz się na jedną z popularnych platform OpenSourcowych czy może skusisz się na sklep w dostępny w modelu SaaS zależy tylko od Ciebie. Nie ma jednoznacznej rekomendacji dotyczącej tego jaka platforma sklepu internetowego będzie najlepsza, gdyż wiele tutaj zależy od indywidualnych preferencji. Bardzo upraszczając ten temat można przyjąć, że dla początkujących sklepów dobrze skorzystać z gotowych rozwiązań SaaS, natomiast w miarę rozwoju sklepu można przesiąść się na jedną z wiodących platform typu PrestaShop lub Megento.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.