Brother – lider na rynku producentów drukarek

0
305

Marka Brother jest jedną z najpopularniejszych marek, zajmujących się produkcją drukarek. Istnieje od rynku od 1908 roku, w Europie od 60 lat, a w Polsce od ponad 15. Firma specjalizuje się w druku i obiegu dokumentów, a potrzeby klientów zawsze stawia na pierwszym miejscu. Jej produkty nagradzane są na całym świecie oraz posiadają najbardziej cenione certyfikaty jakości.

Od maszyn do szycia, po drukarki – czyli krótka historia firmy Brother

Gdy Kanekichi Yasui założył małą firmę w swoim japońskim mieście Nagoya w 1908 roku, bez wątpienia się nie spodziewał, że wiek później będzie renomowaną międzynarodową marką. Kanekichi najpierw zajmował się naprawianiem maszyn do szycia i produkowaniem ich części zamiennych. W 1925 przedsiębiorstwo przejął syn założyciela Masayoshi. Na rynku maszyn do szycia przeważały wtedy produkty importowane. Masayoshi postanowił, że pora to zmienić, proponując konsumentom produkty o lepszej jakości niż te importowane. W 1928 r. powstała pierwsza autorska maszyna do szycia marki, była ona przeznaczona do szycia słomianych kapeluszy. Od tamtego momentu firma prężnie się rozwijała, a w 1932 roku wprowadziła pierwszą domową maszynę do szycia, wyprodukowaną całkowicie w Japonii. Okazała się świetnej jakości, a poziom sprzedaży przerósł wszelkie oczekiwania. Brother przeszedł największe zmiany w latach 50. XX wieku. W tym czasie firma zaczęła produkować też domowe maszyny dziewiarskie, urządzenia elektryczne, wentylatory, żelazka i inne. Zaczęła też wkraczać na rynki zagraniczne. W 1987 r. powstała pierwsza drukarka Brother, rozpoczynając wielką sławę przedsiębiorstwa.

Drukarki laserowe i atramentowe do domu i małego biura

Jeśli więc poszukujesz drukarki, warto wybrać firmę, która ma za sobą lata tradycji i doświadczenia. Kiedy zdecydujesz się już na konkretny model, tusze i akcesoria do niego znajdziesz na https://tonatuszu.pl/materialy-eksploatacyjne/tusze/tusze-brother.

Na rynku dostępne są drukarki laserowe oraz atramentowe. Te pierwsze zapewniają najwyższą prędkość druku przy równoczesnym zachowaniu jego doskonałej jakości. Sprawdzą się też przy druku wysokonakładowym ze względu na swoją dużą wydajność. Co więcej, jakość takiego wydruku jest doskonała. Drukarki atramentowe to natomiast dobre wyjście, jeśli drukujesz na mniejszą skalę. Świetnie więc sprawdzą się do małych biur, ale też do użytku domowego, gdyż polecane są osobom, które nie drukują wielu stron dziennie. Drukowanie fotografii, kolorowych dokumentów czy też materiałów dla klienta, nigdy nie było prostsze. Modele takie mogą też się przydać do drukowania kolorowanek dla dzieci, pomocy naukowych czy innych materiałów na użytek domowy.

Urządzenia wielofunkcyjne i drukarki biznesowe

Oprócz opisanych powyżej urządzeń firma Brother produkuje także drukarki biznesowe. Świetnie sprawdzą się one w większych firmach. Można bowiem tu liczyć na zapewnienie przejrzystości bieżących kosztów i bezpiecznego drukowania, a także na bezproblemową adaptację z istniejącymi systemami. Mając na uwadze te wszystkie czynniki, wybór profesjonalnej drukarki biznesowej wydaje się wręcz oczywisty. Co więcej, modele te dzięki nowoczesnym technologiom pozwalają na zmniejszenie ilości odpadów oraz na ochronę dokumentów. W ten sposób Twoja firma może zyskać wszystko, co najlepsze w bardzo łatwy sposób. Z kolei urządzenia wielofunkcyjne to takie drukarki, które zapewniają też funkcję skanowania, kopiowania i faksowania. Takie połączenie kilku urządzeń w jedno pozwoli zaoszczędzić Ci czas, ponieważ nie będziesz musiał już chodzić od jednego sprzętu do drugiego po całym biurze. Niwelując liczbę posiadanych urządzeń, oszczędzasz także miejsce. Co więcej, korzystanie z jednego modelu z wieloma funkcjami jest bardziej ekonomiczne niż posiadanie kilku urządzeń.

Jak więc widać wśród asortymentu marki Brother niemal każdy znajdzie coś odpowiedniego do swoich potrzeb.